Фасади МДФ для кухні

Скорочена назва матеріалу, прийняте не тільки в професійних колах, а й отримало широке розповсюдження серед будь-яких споживачів цього оздоблювального матеріалу має англійське походження. Перекладається — як плита на основі деревного волокна — її дрібнодисперсного фракції. Матеріал отримують за допомогою технології гарячого пресування з додаванням сполучних компонентів у вигляді смол різного типу, лігніну або парафінів.

Варто врахувати, що МДФ в гарнітурах застосовується, в основному, при виготовленні дверей (фасадів), а для каркаса полиць і інших частин використовують ламіноване ДСП або фанерні листи.

Переваги МДФ перед ДСП або дерев’яним масивом

Плити МДФ залишають широкі можливості для реалізації дизайнерських ідей і варіантів обробки. Цей матеріал може піддаватися фарбуванню і бути покритий емаллю — глянсовою або матовою. Широко застосовується пластикове покриття, шпон і патина. Плити легко піддаються спеціальному деформування. Вони можуть бути виконані увігнуто-випуклої форми. Зручні в фрезеруванні.

Відрізняються фасади МДФ для кухні високими показниками стійкості до дії вологи і перепадів температур. Зносостійкість вище, ніж у ДСП або дерева, що позначається і на тривалості служби місць кріплення дверцят.

Ціна значно нижче, ніж у натурального дерева.

Недоліки

Незважаючи на високі практичні властивості МДФ, його ціна вища, ніж у ДСП, що робить матеріал не вигідним для виготовлення корпусних елементів.

Дерево допускає реставрування елементів виготовлених з нього і має високий ступінь екологічності, чого «не вистачає» МДФ.

Важливо! Експлуатаційні терміни виробів з плит дрібнодисперсного фракції перевищують 10 років при дотриманні правил експлуатації і дбайливе ставлення.