Кухня кольору антрацит

 Кухня кольору «антрацит» - щось новеньке в вашому домі

Оформлення кухні - справа творча, цікава, але і клопітка. Вона вимагає не тільки значних фінансових вкладень, а й кмітливості, фантазії та креативного мислення. У наш час можна оформити кухню в різних стилях і кольорових варіантах - обмежень практично не існує. Хтось любить яскраві соковиті кольори, хтось віддає перевагу спокійному затишному інтер'єру з етнічними мотивами, комусь імпонують темні, похмурі тони. Про останніх ми і поговоримо, точніше розберемо кухню в цікавому кольорі «антрацит».

Сіро-вугільна кухня: варто чи ні?

Колір «антрацит» являє собою поєднання сірого і насичено-чорного, свою назву він отримав від вугілля, яке широко користується попитом в промисловості. Відтінок використовують при оформленні інтер'єрів, в тому числі і кухонних. Але зустріти його можна не так часто. Чому?

Справа в тому, що при неправильному підході до роботи можна зробити інтер'єр приміщення похмурим і незатишним, а це точно не підходить для кухні. Але якщо підійти до оформлення антрацитової кухні з правильного боку, може вийти стильний, сучасний і дуже гарний дизайн.

Якщо ви сумніваєтеся, облаштовувати кухню в антрацитному кольорі або не варто - погоджуйтеся, якщо готові враховувати нюанси і правила, про які ми поговоримо далі.

Модний і популярний відтінок на вашій кухні

Антрацитна кухня - стильне і модне рішення. Особливо цей колір набере популярності в 2021 році і стане одним з найбільш затребуваних. Найчастіше він використовується при оформленні кухонного простору в таких стилях:

 • Модерн;
 • Лофт;
 • Хай тек;
 • Урбанізм;
 • Мінімалізм.

Щоб картинка вийшла красивою і радувала око, не варто занадто перенасичувати приміщення цим відтінком (пам'ятаємо про гармонію). Виграшно виглядатиме дизайн, якщо внести в нього свіжі ноти у вигляді яскравих фарб і фактур. Можна вибрати антрацитовий відтінок в якості фону, в цьому випадку меблі будуть вигідно відтінені за допомогою темного кольору.

Ідеальне поєднання відтінків з кольором «антрацит»

 Так вже повелося, що найбільш гармонійне поєднання виходить там, де задіяні природні тони. Дерево, камінь, пісок - все в навколишньому світі доповнює одне одного і завжди виглядає так, ніби над створенням природньої картини працював геніальний Художник.

Антрацитовий (вугільно-чорний) в інтер'єрі найкраще теж виглядає з природними відтінками. Так, звичайно, можна (і потрібно!) розбавляти антрацитовий дизайн яскравими елементами, просто варто робити це обережно. Властивість вугільно-чорного відтінку така, що він завжди підкреслює і виділяє на своєму тлі всі інші кольори, а сам сприймається нейтрально. Тому облаштовуючи вугільно-чорну кухню, ви ризикуєте отримати зовсім не те, що планували, вибравши, наприклад, занадто багато яскравих елементів і вставок. Якщо ж вам хочеться, щоб кухня в антрацитному кольорі виглядала не "порожнечею» для ока, рекомендуємо звернути увагу на пастельні, молочні, коричневі тони, які зустрічаються в природі.

 

 З якими відтінками ще поєднується антрацитова кухня?

Щоб приміщення вийшло красивим і затишним, важливо правильно підбирати відтінки. З модним кольором «антрацит» поєднуються такі:

 • Білий, а також світлі відтінки коричневого. Таке поєднання виглядає спокійно і створює розслаблюючу затишну атмосферу. Якщо хочете, щоб кухня виглядала елегантно і благородно - вибирайте саме такі кольори для інтер'єру.
 • Сонячний жовтий. Таке поєднання виглядає соковито, яскраво і позитивно. Насичений жовтий відмінно розсіює похмурість вугільного антрацитового. Якщо оформити кухню в таких відтінках, то у вас вийде дуже стильне і естетичне приміщення. До того ж в такому інтер'єрі буде відмінно підвищуватися апетит. Ідеально!
 • Пристрасний червоний. Насичений оранжевий. Непогане рішення для оформлення кухні, але ці кольори варто використовувати з обережністю, і вибирати тільки в якості одиничних акцентів, щоб не зробити кімнату надто кричущою і різкою.
 • Соковитий зелений. На вугільно-чорному тлі зелений колір виглядає трохи приглушено. Він скраджує похмурість темного відтінку, робить кухню більш спокійною і затишною, при цьому приміщення не буде виглядати ні занадто яскравим, ні занадто темним, якраз посередині.
 • Шляхетний синій. Чудово поєднуються ці два відтінки в кухонному просторі. Холодний, вишуканий і лаконічний синій прекрасно відтіняє похмурий антрацитовий, створюючи разом неймовірно привабливу і модну гаму відтінків.
 • Фіолетовий і рожевий. Якщо хочеться облаштувати кухню сучасно і нестандартно, і при цьому не переборщити - вибирайте в якості доповнення фіолетові та рожеві кольори. Вони надають інтер'єру легковажності і трохи наївності, тим самим відмінно розбавляючи антрацитовий колір.

Гратися з антрацитовим кольором варто дуже обережно, адже дуже легко перетворити інтер'єр кухні в темний і похмурий склеп. Кому це потрібно? Розбавляйте обстановку яскравими акцентами, експериментуйте з деталями, декором, оформленням стін, стелі та підлоги - насправді варіантів дуже багато. При правильному і обдуманому підході у вас вийде гарна, стильна і дуже затишна кухня в антрацитному кольорі.