Матова або глянцева кухня

Дзеркальний глянець фасадів притягує погляди своїм шикарним виглядом і викликає занепокоєння у кожної практичною господині: як часто потрібно наводити на кухні чистоту і полірувати меблі. Ось тут і виникає природне запитання, яка кухня краще глянцева чи матова? У цій статті ми розповімо: в чому різниця між глянцевим і матовим покриттям, при чому тут колір і сонце, і, звичайно, дамо сім слушних порад, які допоможуть вам зробити найкращий вибір.

Основна відмінність: склад покриття

Для кожної поверхні, чи то пластик, дерево або плівка, слід використовувати відповідні засоби для чищення та дотримуватися певних правил.

Різні способи очищення

Для лакованого покриття або високоглянцевої плівки підійдуть м'які ганчірочки з мікрофібри і спреї для скла. Дуже добре справляються з забрудненнями автомобільні вологі серветки для полірування. Категорично не можна використовувати жорсткі рушники або щітки, так як можуть залишитися подряпини.

А для того, щоб підібрати, чим мити матову кухню, потрібно знати з чого зроблений верхній шар. Якщо це плівка ПВХ, то ніяких особливих засобів не буде потрібно - плями відмиваються звичайною мильною водою. З дерев'яними поверхнями трохи складніше, тут вже потрібні спеціальні засоби по догляду, які, в принципі, легко знайти у вільному продажу.

Два важливих моменти

В інтернеті повно суперечливих відгуків. Кожна господиня ділиться своїм досвідом: хтось стверджує, що простіше доглядати за матовою, а хтось каже, що за глянцем. Але якщо ви уважно почитаєте ці відгуки, то зрозумієте в чому справа. Скаржаться, в основному, власниці темних відтінків гарнітурів. І тут вже покриття особливої ​​ролі не грає. На світлих гарнітурах плям не видно. Світлі меблі, не те щоб менше брудняться, просто на них не сильно помітно. Наприклад, білі меблі, апріорі, вже чисті). А на темних, як раз-таки, дуже добре помітні розводи. У сонячному світлі помітна будь-яка порошинка. На сонці видно не тільки пил, а також сліди від пальців і потьоки на меблях. Особливо явно проступають вони на темних фасадах.

Матова або глянцева кухня: 7 порад

Якщо ваша кухня розташована з сонячної сторони, а часу на прибирання мало - вибирайте світлий матовий гарнітур. Якщо дуже подобається темний глянець, будьте готові щодня відтирати фасади. Хоча, якщо озброєтесь ганчірками з мікрофібри і засобами, призначеними для наведення блиску, легко впораєтеся з будь-якими забрудненнями за 10-15 хвилин. Утримувати в чистоті білу глянцеву кухню набагато легше, ніж темну матову. Чим світліше відтінок меблів, тим рідше доведеться робити генеральне прибирання. Мити матову кухню теж треба, але не так часто, як глянцеву. Щоб не залишалося не гарних розводів витирайте на сухо.